Siccin 2

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Siccin 2 filminin bilgileri

Siccin 2

Siccin 2 2015 6.1 Yerli Film
Film Süresi

86 Dakika

KategoriGerilim FilmleriKorku FilmleriTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Alper Mestçi

Oyuncular

Bulut Akkale, Efsun Akkurt, Mana Alkoy, Acelya Alver, Ege Ariav, Ece Baykal, Sabir Irem Bölücek, Ilayda Eroglu, Reyhan Ilhan, Emre Kerem Ketenci, Ercan Koçak

Alper Mestçi'nin yazıp yönettiği filmde, kalbi kırık Hicran'ın ailesine musallat olan laneti ortaya çıkarma yolculuğunu izlerken İslam dünyası ve onun köklü mistisizmi keşfediliyor. Bu film bizi sadece bu kültürle ve onun karanlık büyüsüyle tanıştırmakla kalmıyor, aynı zamanda insanları istediklerini elde etmek için kötülük yapmaya iten kıskançlık ve haset gibi psikolojik kötülükleri de kurnazca ele alıyor. 2014 yılında yayınlanan Siccin filminin devamı niteliğinde olan Siccin, klasik doğaüstü korku türünde şimdiye kadar görülmüş en ürkütücü görüntülerden bazılarına sahipken makyaj ve efektler de piyasadaki en iyilerinden biridir.

Hikâye, mutlu bir evlilikleri olan Adnan ve Hicran çiftinin, yeni yürümeye başlayan çocuklarını rahatsız edici ve gizemli bir kazada (her ebeveynin nefesini kesecek bir sahne) kaybetmelerini konu alıyor. Daha sonra, Adnan karısından giderek uzaklaşır ve oğullarının ölümünden onu sorumlu tutar, ancak bu onun endişelerinin en küçüğüdür. Hicran, bebeğinin ölümünün doğaüstü koşullarında cinlerin parmağı olduğundan şüphelenmeye başladığında, oğlunun ölümüyle nasıl bir bağlantısı olabileceğini görmek için geçmişini araştırmaya başlar.

Sonunda bir hocaya giden kadın ikinci kanına "41 dikiş" dedikleri bir büyü yapıldığını öğrenir. En güçlü büyü olarak bilinen "41 dikiş büyüsü" 41 farklı inançta yapılabilmektedir. Hicran büyüsünü çözmek için niyet eden kişiyi bulmak ve niyetinden 41 ilmek öğrenmek şarttır. Bu arayış hayal bile edemeyeceğiniz gerçeklerle yüz yüze getirecektir.10

Yayınlandığı andan itibaren gişe rekorları kıran Siccin serisi hala daha izlenmeye devam ediyor. Konusu ve kurgusuyla gerçek bir hayata uyarlanan bu filmin oyuncu kadrosunda ise; Bulut Akkale, Efsun Akkurt, Şeyda Terzioğlu, Berat Efe Parlar, Seda Oğuz, Mana Alkoy, Reyhan İlhan ve Salih Usta yer almaktadır.

Filme Yorum Yaz