Renfield

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Renfield filminin bilgileri

Renfield

Renfield 2023 6.7 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

93 Dakika

Ülke

ABD

Kategori2023 FilmleriAksiyon FilmleriFantastik FilmlerKomedi FilmleriKorku FilmleriTürkçe AltyazıYabancı Film Yönetmen

Chris McKay

Oyuncular

Nicholas Hoult, Nicolas Cage, Awkwafina, Ben Schwartz, Shohreh Aghdashloo, Brandon Scott Jones, Adrian Martinez, Camille Chen

Kont Drakula'nın sadık hizmetkârını konu alan yeni film Renfield önümüzdeki ilkbaharda vizyona girecek. Renfield karakteri, Bram Stoker'ın 1897 tarihli orijinal Dracula romanına dayanıyor; romanda adı geçen yardımcı, Dracula'nın başkalarını vampire dönüştürme planında ona hizmet ediyor. Karakter, 1922 yapımı Nosferatu ve 1931 yapımı Dracula'dan Francis Ford Coppola'nın 1992 yapımı Dracula'sı ve Penny Dreadful dizisi gibi daha modern eserlere kadar yüzyılı aşkın bir süredir beyazperdede yer alıyor.

Burada, modern dünyayı ele geçiren Renfield'in daha çağdaş bir versiyonunu bekleyebiliriz. The Tomorrow War'dan Chris McKay yönetmen koltuğuna otururken, senaryoyu Ryan Ridley kaleme alıyor. Ridley'in senaryosu The Walking Dead çizgi romanının yazarı Robert Kirkman'ın bir öyküsüne dayanıyor. Filmin yapımcılığını Skybound Entertainment, dağıtımını ise Universal Pictures üstleniyor. 14 Nisan 2023 tarihinde yayınlanması beklenen Renfield filmi şimdiden merak edilmeye başlandı.

Film, Drakula'nın uşağı olarak geçirdiği yüzyıllardan bıkıp usanan Renfield'a odaklanıyor. Yardakçı, alıngan ve sürekli öfkeli trafik polisi Rebecca Quincy'ye aşık olduğunda yeni bir hayat ve hatta belki de kefaret buluyor." 1897 tarihli orijinal romanda Renfield, böcek ve fareleri yiyerek onların yaşam güçlerini emen ve ölümsüzlük kazanan bir akıl hastanesi hastasıdır.

Drakula, vampir efendisinin emirlerini yerine getirmesine yardım ederse ona ölümsüzlük vaat eder. Film, bu anlaşmanın yüzyıllar içinde nasıl zehirli, karşılıklı bağımlı bir ilişkiye dönüştüğünü inceleyecek. Bu temalara komedi merceğinden yaklaşacak olan filmin kısmen Taika Waititi'nin vampir mockumentary'si What We Do in the Shadows'tan esinlendiği bildiriliyor.

Universal vampir filmi için önemli bir oyuncu kadrosuna sahip. Ölmemi Dileyenler'in yıldızı Nicholas Hoult uzun süredir acı çeken uşak Renfield rolünü üstlendi. Kont Drakula rolü ise bir başka ikonik "Nicolas", Büyük Yeteneğin Dayanılmaz Ağırlığı'nın yıldızı Nicolas Cage tarafından doldurulacak. Renfield'ın yeni müttefiki (ve potansiyel aşk ilgisi) Rebecca Quincy'yi Awkwafina canlandırıyor. Parks and Recreation'dan Ben Schwartz gangster Teddy Lobo rolü için hazırlanıyor. The Secret Life of Walter Mitty'den Adrian Martinez, Awkwafina'nın Rebecca Quincy'sinin ortağı ve bir trafik polisi olan Chris Marcos'u canlandırıyor.

Filme Yorum Yaz
Yorumlar
05.09.2023
Kesinlikle harikaydı izlemekten keyif aldım