Priscilla

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Priscilla filminin bilgileri

Priscilla

Priscilla 2023 6.9 Türkçe Altyazı
Film Süresi

113 Dakika

Ülke

Italy

Kategori2023 FilmleriBiyografi FilmleriDram FilmleriRomantik FilmlerTürkçe AltyazıYabancı Film Yönetmen

Sofia Coppola

Oyuncular

Cailee Spaeny, Jacob Elordi, Ari Cohen, Dagmara Dominczyk, Tim Post, Lynne Griffin, Dan Beirne, Rodrigo Fernandez-Stoll

Film, Priscilla'nın Elvis ile ilk tanışmalarından yaklaşık 14 yıl sonraki boşanmalarına dek geçen süreyi ve çoğu zaman çalkantılı olan ilişkilerini ve evliliklerini konu alıyor.

Priscilla Beaulieu, 14 yaşındayken Alman askeri bir ailenin çocuğu olarak Almanya'da yaşamaktadır. Bir gün, Elvis Presley'nin konserine gider ve Elvis ile tanışır. Elvis, Priscilla'nın güzelliğinden ve masumiyetinden etkilenir. Priscilla da Elvis'in karizmasından ve şöhretinden etkilenir. Elvis, Priscilla'yı Amerika'ya davet eder ve Priscilla, ailesiyle birlikte Amerika'ya gider. Priscilla ve Elvis, kısa sürede birbirlerine aşık olurlar ve 1967 yılında evlenirler.
Elvis ve Priscilla'nın evliliği, başlarda mutlu ve romantiktir. Ancak, Elvis'in şöhreti ve bağımlılıkları, evliliklerini zamanla yıpratır. Elvis, Priscilla'ya zaman ayırmaz ve Priscilla, Elvis'in alkol ve uyuşturucu bağımlılığından endişelenir. Priscilla ve Elvis'in evliliği, 1973 yılında boşanmayla sonuçlanır. Boşanma, Priscilla için zor bir deneyim olur. Ancak, Priscilla, boşanma sürecinden sonra kendini bulmaya ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışır. Film, Elvis Presley ve Priscilla Presley'nin ilişkisini, Priscilla'nın bakış açısından anlatıyor. Film, Elvis'in şöhretinin ve bağımlılığının, Priscilla'nın hayatını nasıl etkilediğini gözler önüne seriyor.

Filmin yönetmenliğini Sofia Coppola üstlenmiştir. Filmde, Elvis Presley ve Priscilla Presley'nin ilişkisini konu almaktadır

Filme Yorum Yaz