Küçük Prens

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Küçük Prens filminin bilgileri

The Little Prince

Küçük Prens 2015 7.6 Yerli Film
Film Süresi

108 Dakika

Ülke

France

KategoriAile FilmleriAnimasyon FilmlerFantastik FilmlerMacera FilmleriTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Hans Zimmer

Oyuncular

Riley Osborne, Mackenzie Foy, Jeff Bridges, Rachel McAdams, Marion Cotillard, James Franco, Benicio del Toro, Bud Cort, Ricky Gervais, Albert Brooks

2015 yapımı Küçük Prens filmi, Antoine de Saint-Exupéry'nin aynı adlı klasik romanından uyarlanmıştır. Film, bir pilotun Sahra Çölü'nde Küçük Prens ile tanışmasını ve onun gezegeninden ve yaptığı yolculuklardan dinlediği hikayeleri anlatıyor.

Pilot, gençliğinde Sahra Çölü'nde düştüğünde Küçük Prens'le tanışır. Küçük Prens, çok uzak bir gezegen olan Asteroid B-612'den gelmiştir. Gezegeninde tek başına yaşayan Küçük Prens, bir gün gezegeninden ayrılarak diğer gezegenlere seyahat etmeye başlar. Küçük Prens'in gezdiği gezegenler, yetişkinlerin dünyasının karikatürize edilmiş versiyonlarıdır. Bu gezegenlerde, her biri kendi küçük dünyasına hapsolmuş yetişkinler yaşamaktadır.
Küçük Prens, bu gezegenlerde edindiği deneyimlerle, yetişkinlerin dünyasının aslında ne kadar anlamsız ve boş olduğunu fark eder. Küçük Prens, gerçek sevginin ve arkadaşlığın önemini kavrar. Küçük Kız, Pilot'tan Küçük Prens'in hikayesini dinlerken, kendi hayatını ve kendi dünyasını sorgular. Küçük Kız, Küçük Prens'in hikayesinden ilham alarak, çocukluğunun ve hayallerinin değerini yeniden keşfeder.

Filme Yorum Yaz