Kırımlı

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Kırımlı filminin bilgileri

Kırımlı

Kırımlı 2014 6.5 Yerli Film
Ülke

Turkey

KategoriDram FilmleriSavaş FilmiTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Feza Caldiran

Oyuncular

Murat Yildirim, Selma Ergeç, Baki Davrak, Bülent Alkış, Ali Barkın, Burç Kümbetlioğlu, Joshy Peters, Gülçin Santırcıoğlu, Suavi Eren, Sertaç Ekici

2014 yapımı Kırımlı filmi, Cengiz Dağcı'nın 1956 tarihli romanı Korkunç Yıllar'dan esinlenerek beyazperdeye uyarlanmıştır. Film, Sovyet yönetimi ve II. Dünya Savaşı sırasında Kırım'da yaşayan Türklerin kaderini anlatıyor.

Filmin başkahramanı Sadık Turan, 1920'lerde bir Sovyet okulunda Kiril alfabesini öğrenmeye zorlanan bir genç adamdır. II. Dünya Savaşı sırasında Kızıl Ordu'ya alınan Sadık, Almanlar tarafından esir alınır. Alman esir kamplarında, Sadık, Almanca bilen tek kişi olduğu için irtibat görevlisi olarak çalışmaya başlar. Bu görevi sırasında, diğer esir kamplarında yaşayan Tatar Türkleri ile tanışır. Sadık ve diğer Tatar Türkleri, esir kamplarında insanlık dışı koşullarda yaşamak zorunda kalırlar. Açlık, hastalık ve işkenceyle mücadele eden bu insanlar, hayatta kalmak için her şeyi yapmaya çalışırlar. Sadık, esir kamplarında yaşarken, Alman askeri Maria ile tanışır. Maria, Sadık'a yardım eder ve ona cesaret verir.

Filme Yorum Yaz