Dehşetin Nefesi

Jacob's Ladder - In der Gewalt des Jenseits

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Dehşetin Nefesi filminin bilgileri

Jacob's Ladder - In der Gewalt des Jenseits

Dehşetin Nefesi 1990 7.5 Türkçe Altyazı
Film Süresi

113 Dakika

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

KategoriDram FilmleriFilm izleGizem FilmleriKorku FilmleriTürkçe AltyazıYabancı Film Yönetmen

Adrian Lyne

Oyuncular

Tim Robbins, Elizabeth Peña, Danny Aiello, Matt Craven, Pruitt Taylor Vince, Jason Alexander, Patricia Kalember, Eriq La Salle, Ving Rhames, Brian Tarantina, Anthony Alessandro, Brent Hinkley, S. Epatha Merkerson

Uyanıkken kabuslar gören Vietnam gazisi Jacob Singer'in başından geçen tuhaf olaylar ve o olayların etkisinden kurtulmak için onun verdiği amansız mücadele konu ediniyor. Evli ve bir çocuk babası olan Jacob Singer huzurlu bşr hayata sahiptir. Evliliğinden oldukça memnundur ve hayatını çocuğuna adamıştır. Jacob Singer bir süre sonra mutluluğunu bozacak ve hayatını alt üst edecek kabuslar görmeye başlar. Uykusunda olduğunu zannettiği kabuslar bir süre sonra gerçek hayatına etki etmeye başlar. Jacon Singer yaşananların sebebini araştırmaya koyulur. Mantıklı bir çözüm bulmak için kendisini geçmişinde yaşadıkları hakkında detaylı bir hatırlama sürecine sokar.

Jacob Singer, Vietnam'da savaşa katılmıştır. O savaş sırasında askerler üzerinde denenen çok güçlü bir uyuşturucu vardır. Bu uyuşturucun kendisini yıllar sonra kabus şeklinde etkilediğini düşünür. Buna inanıp kendisini kandırdığı anda işler daha da sarpa saracaktır. Jacob yaptığı tüm tahminlerin ötesinde çok daha korkunç bir durumla yüzleşir. Gizemli ve karanlık güçlerin etkisi altında kalmıştır. Bunun da sebebi Vietman'da katıldığı savaşta unuttuğu kötü anılardır. Yaptığı bir kötülük peşini bırakmamaktadır. Bu karanlık güç ondan intikam almak için geri dönmüştür. Jacob Singer yaşadıkları yüzünden gecesi gündüzüne karışmıştır ve hayatından uykuyu çıkartmıştır. Kabusları hayatına çok büyük darbeler indiren Jocob Singer, karısını ve çocuğunu bu kabuslar dışına çıkarmak için kendisinden uzaklaştırmak zorunda kalır. Bu kararın bedeli çok ağır olacaktır. Jacob Singer hayatını darmadağın eden gizemli gücün sırrını öğrenebilecek mi? Karısını ve çocuğunu uzaklaştırmaya çalışan Jacob, bu kararının bedelini neyle ödeyecektir?

Jacob'un geçmişinde hangi kötülükler vardır? Bu kötülükleri Jacob nasıl unutmuş ve hayatına devam etmiştir? Jacob kabuslarından kurtulmak için yuapacağı son kritik hamleyle hangi bedeli göze alacaktır? Jacob kabuslarını başından defetmek için uğraşırken hangi şok olay ile sarılacaktır? Jacob'un yaşadıkları aklının ona bir oyunu mudur? Aklına karşı mı vermiştir tüm mücadelelerini? Dehşetin Nefesi filminde yönetmen koltuğunda Adrian Lyne oturuyor. Filmde Tim Robbins, Elizabeth Pena, Danny Aiello, Matt Craven, Eriq La Salle gibi oyuncular yer aldılar.

Filme Yorum Yaz
Yorumlar
13.06.2020
----------------------