Cesaretin var mı aşka?

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Cesaretin var mı aşka? filminin bilgileri

Jeux d'enfants

Cesaretin var mı aşka? 2004 7.5 Türkçe Dublaj
Film Süresi

93 Dakika

Ülke

France

KategoriDram FilmleriFilm izleKomedi FilmleriRomantik FilmlerTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Yann Samuell

Oyuncular

Guillaume Canet, Marion Cotillard, Thibault Verhaeghe, Joséphine Lebas-Joly, Emmanuelle Grönvold, Gérard Watkins, Gilles Lellouche, Julia Faure

Cesaretin Var Mı Aşka filmi çocukluk arkadaşları olan birbirleri için yaratılmış Julien ve Sophie'nin başından geçen olayları konu ediniyor. Julien'in annesi kanser hastasıdır ve hayatının son dönemlerini yaşamaktadır. Sophie ise göçmen bir aileye mensuptur ve bunun zorluğu ile baş etmektedir. Julien ve Sophie cesaret üzerine kurulu bir oyunla arkadaş olurlar. Oyunun oldukça basit bir kuralı vardır. Sırasıyla birbirlerine cesaret gerektiren zorlu görevler verirler. Bu görevler içerisinde okulda sınava sütyenle gitmek de yer alır okulun en sert çocuğunu dövmek de bulunur. Zamanla bu oyun hayat biçimlerine dönüşür.

Vakit ilerledikçe iki genç arasına giren insanlar, zorluklar ve yaratılan hayal kırıklıkları aşılması gereken güçlüklere dönüşür. Bu zorlukları birlikte geçerler. Bu mücadele aralarında duygusal bir bağ yaratır. Ancak bu duygusal bağ aynı zamanda birbirlerine kavuşmalarının önündeki en büyük engel haline dönüşmüştür. Çünkü birbirleri ile yarışmaktadırlar. Julien ve Sophie hayal gücünün sınırlarını bile zorlayan bir aşk ile karşı karşıyadırlar. Lakin aynı zamanda birbirlerine verdikleri görevlerle ikili kendi aralarında bu aşka da engeldirler. Artık önlerinde zorlu bir görev kalmıştır. Aşklarını yaratan bu yıkıcı oyunla baş edebilecekler mi? O oyunun zorlu görevlerini aşıp birbirlerine kavuşabilecekler mi? Aşk için ne kadar cesur olabilecekler? Sevgilerini yaşarlarken aynı zamanda bu cesaret oyununu sürdürebilecekler mi? Birbirlerini yenmeye çalışırken hangi hünerlerinin farkına varacaklar? Bu oyun sebebiyle birbirlerinin acılarına ne şekilde dokunup nasıl çaba sarf edecekler? Birbirleri için yaratıldıkları gerçeğini ne zaman fark edecekler? İki genç aşık tüm engelleri bertaraf edip vuslata erebilecekler mi?

Cesaretin Var Mı Aşka filminin Yann Samuell yönetti. Filmde Guillaume Canet (Julien Janvier), Marion Cotillard (Sophie Kowalsky), Gilles Lellouche (Sergei Nimov Nimovitch), Julia Faure (Sophie'nin Kız Kardeşi), Emmanuelle Grönvold (Julien'ın Annesi), Elodie Navarre (Aurelie Miller), Thibault Verhaeghe (Julien'ın 8 yıl önceki hali),Robert Willar (80 yaşındaki Julien)gibi oyuncular yer aldılar. Filmin senaryosunda ise Yann Samuel imzası bulunuyor. Cesaretin Var Mı Aşka filminin müziklerini ise Philippe Rombi yaptı.

Filme Yorum Yaz