Çanakkale Çocukları

BETKANYON ÖDÜL KANYONUNDAN 4.000.000 TL ÖDÜL! HER GÜN FREESPİNLER İLE ÖDÜL KAZANMAYA BAŞLA!
PARİBAHİS 20.000TL+%150 HOŞGELDİN BONUSU+BEDAVA 150 FREESPIN TIKLA AL!

Çanakkale Çocukları filminin bilgileri

Çanakkale Çocukları

Çanakkale Çocukları 2011 3.2 Yerli Film
Ülke

Turkey

KategoriDram FilmleriSavaş FilmiTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Sinan Çetin

Oyuncular

Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl, Wilma Elles, Demir Demirkan, Rebekka Haas

Çanakkale Çocukları (2012) filmi, 1. Dünya Savaşı sırasında Çanakkale Savaşı'nda iki farklı cephede savaşan iki kardeşin ve bu savaşın ortasında kalan annelerinin hikayesini anlatıyor.

Avustralya asıllı İngiliz vatandaşı olan Kathrine (Belçika'da yetişmiştir) ile İttihat ve Terakki örgütünün öne çıkan adamlarından olan Kasım Bey'in (Haluk Bilginer) evliliğinden Osman (Oktay Kaynarca) ve James (Yavuz Bingöl) adında iki erkek çocuğu olur. Osman, annesi gibi Avustralyalı ve İngiliz vatandaşıdır. James ise babası gibi Osmanlı vatandaşıdır. Osman, İngiliz ordusuna katılarak Çanakkale'ye gider. James ise Osmanlı ordusuna katılarak Çanakkale'yi savunmak için savaşır. Kathrine, çocuklarının savaşta öleceğini rüyasında görür. Bu rüyadan sonra çocuklarını kurtarmak için yola çıkar. Kathrine, zorlu bir yolculuğun ardından Çanakkale'ye ulaşır. Ancak, çocukları çoktan savaştadır. Kathrine, çocuklarını savaştan kurtarmak için uğraşırken, Çanakkale Savaşı'nın acımasızlığıyla da yüzleşmek zorunda kalır. 

Filmin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl, Belçika'da yetişmiş Türk oyuncu Aslıhan Gürbüz, Alman oyuncu Daniel Brühl ve Avustralyalı oyuncu Sarah Snook yer alıyor.

Filme Yorum Yaz